Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığı

İnsanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. Sizinle etkileşime geçiyor. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

7 milyon Facebook, 28 milyon Twitter, 12 milyon Instagram ve 9 milyon Linkedin kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde bir markanın sosyal medyayı görmezden gelmesi mümkün değildir. Facebook, Instagram ve sosyal medya reklamları ile yaş, cinsiyet, bölge, şehir ve ilgi alanı odaklı hedefleme araçlarını kullanarak hedeflediğiniz doğru kitleye hızlı  bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimizde Bir Kaçı;

Güvenlik

Sosyal medya hesaplarınız incelenir güvenlik açıkları kapanır ve kötü niyetli kişilerin sizi aldatmaması ve hesabınızı ele geçmemesi için size gerekli eğitim verilir. Şüpheli durumlarda yardım edilir.

İçerik Yönetimi

Sürekli değişime uğrayan sosyal medyanın uygun bir şekilde düzenli beslenilmesi gereklidir. Markanızın  ve firmanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler sunarız. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlar sosyal medya yeniliklerini etkileyici bir biçimde sizin için sunarız.

Moderasyon ve Hızlı İletişim

Sosyal medya hesaplarımız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır. Uygun görülenler anında firmanıza iletilir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti sağlamak marka itibarı açısından oldukça önemlidir. Talep süresine göre yapılan işlemler rapor şeklinde firmaya yollanır.

Sosyal Medya Takibi

Siz sosyal medyada olmasanız dahi insanlar markanız hakkında sosyal medyada konuşur! Ya da sosyal medyada yer alsanız da doğrudan sizinle iletişime geçmeyebilirler. Bu da kontrolümüz dışında olduğundan fark etmeden çığ gibi büyüyebilir. Bu yüzden sosyal medyayı uygun programlarla takip etmek önemlidir.

Online İtibar ve Kriz Yönetimi

Markanızla ilgili oluşabilecek krizleri önceden tahmin eder, araştırır senaryoları çıkartır. Sonradan bu senaryolara uygun önlemler alır. Yaptığımız sosyal medya takibi sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır krize sebep olabilecek konular belirlenir. Yayılım sağlanmadan önlem alınır ve krizin oluşmaması sağlanır.

Dijital PR

Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız bir bütünlük sağlanarak yönetilir. Seo’ya uygun metinler ve görseller seçerek marka hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda organik olarak çıkması sağlanır. Sosyal medya pazarlaması için bu oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital ekosistemde, kullanıcılar markalarla etkin olarak iletişim halindeler. Kontrolsüz yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Türkiye’de ve dünyada sık rastlanan kriz vakaları, markalar için sosyal medya yönetiminin ciddi bir fırsat ve hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.